Let’s Ponglish/Mieszanka kulturowa to integracyjne, cykliczne wyjścia do restauracji, pubów Olsztyńskich, na które zapraszamy studentów wydziału medycznego polskich i angielskich dywizji.

Cele projektu

Celami projektu jest wzbudzenie tolerancji względem odmienności, otwarcie się na drugiego człowieka, odłączenie się na chwilę od Internetu i portali społecznościowych, a także książek i spędzenie kilku godzin na rozmowie z drugim człowiekiem. Spotkania mają także charakter edukacyjny, ponieważ ED miesza się z polskimi studentami – Polacy starają się mówić po angielsku, ED trenuje polski. Pozwala to na poznanie kultury, innego punktu widzenia i otwarcie umysłu, a poza tym zapewnia relaks i dobrą zabawę.Grupa docelowa

Grupa docelowa to studenci wydziału medycznego – ED i PD.

Opis Akcji

W celu organizacji akcji należy znaleźć odpowiednią lokację – czyli pub, który umożliwia siedzenie w kręgu lub dużej grupie, w atmosferze zachęcającej do rozmów. Wtedy wystarczy zarezerwować dostateczną ilość miejsc – u nas do 40. Akcja ogłaszana jest na Facebooku. Za swoje zamówienia oczywiście każdy płaci sam – tutaj chodzi tylko o zorganizowanie okazji do porozmawiania. My również organizujemy raz do roku tort upamiętniający kolejny rok akcji.

Kalendarium pracy z Projektem

Projekt można realizować kiedy się chce – im częściej, tym lepiej, uważam że raz na dwa/trzy miesiące to opytmalna częstotliwość.

Nasza działalność

Do tej pory przeprowadziliśmy trzy akcje, ale ponieważ cieszą się ogromnym zainteresowaniem planujemy zwiększyć ich ilość.

Rozliczanie akcji

Akcja mała, punkty przyznawane za udział.

Ewaluacja

Zbieramy ustny feedback, ale prawdziwą ewaluacją jest coraz większa liczba chętnych.

Historia

Projekt działa od roku, zaproponowany został przez studentów ED, którzy chcieli włączyć się do społeczności studenckiej.

Koordynator Lokalny Projektu

Maryla Kapusta maryla.kapusta@gmail.com 606463745 Oddział Olsztyn

Wydarzenia

http://olsztyn.ifmsa.pl/pl/artykul,let039s_ponglish_mieszanka_kulturowa,155

http://olsztyn.ifmsa.pl/pl/artykul,mieszanka_kulturowa_czyli_let039s_ponglish_2_edycja_juz,96

http://olsztyn.ifmsa.pl/pl/artykul,mieszanka_kulturowa_czyli_let039s_ponglish_08122012,59

==Przydatne linki==

==Inne==